16 Replies to “Egzozdan Mavi Duman Atıyor (Dizel Motor)”

  1. merhabalar aracım peugeut 307 1.6 hdı 110hp. benım sorunum aracı çalıştırıyorum araç duman atmıyor lakin boştayken gaza basınca siyah ve mavi duman atıyor sadece boşta gaz verince 2bin devirin üstüne gelince atıyor. araç seyir halindeyken hiç bir sıkıntı yok sizce sorun neden olabilir. araçta yag veya su eksiltme yok.

  2. Merhaba aracım 1.4 i20 dizel 2010 model sabahları calıstıedıgımda mavi duman atıyor 15 dakika gittikden sonra aravı kenara cekip baktıgımda duman gorunmuyor. Genellikle soguk havalarda asırı atıyor. Neden kaynaklanıyordur.

  3. Merhabalar aracım volvo s40 araç çalıştıktan sonra bazen 10-15 dk gittikten sonra bazende 1-2 saat sonra gazdan ayağınızı çekince mavi duman atıyor zaman zaman, şunuda takip ettim aracın bazen motor soğuması için fan çalıştığında bunu yaptığınıda fark ettim yardımınız için şimdiden teşekkürler.

    1. Fan çalışması ile bağlantı kuramadım ama segman asinmasi olabilir. Kilometre yüksekse kompresyon testi yaptırın. Yağ eksiltme miktarı çok değilse o şekilde kullanmanız bir problem yaratmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.