125 Replies to “Elektrikli Direksiyon Arızaları ve Tamiri”

 1. Selamun aleyküm 2012 citroen jumper euro5 araç. Araç hareket edince direksiyon lambası yanıp direksiyon sertleşiyor. Rölantide hareket etmeden sıkıntı yok hareket ettiği anda lamba yanıp direksiyon sertleşiyor. Bazen kendiliğinden düzeliyor. Elektrikçiye kontrol ettirildi tesisatta bisey yok. neyden yapabilir

  1. elektrik motorunun sürücüsünden olabilir. oto elektrikçinin çözebileceği bir iş değil. elektrikli direksiyon tamiri yapan yerlere kontrol ettirmeniz gerekiyor.

 2. Merhaba 2004 model far punto 1.3 dizel aracım var aracımdaki arıza direksiyon arızası önce arıza ışığı yandı makineye bağlatıp sildirdiğimde direksiyon 50 km altında sağa doğru dönüyor sola doğru da sertleşiyor acaba eps mi yoksa açı sensör arızası mı yada farklı bir arıza söz konusu mudur bu arızaların maliyeti ne kadar olur şimdiden teşekkürler

  1. sistem hangi arıza kodunu veriyorsa oraya bakılacak doğal olarak. eğer deneme yanılma yapacaksanız en ucuz parçadan başlayın. bu tür arızaların maliyeti pahalıdır. sadece elektrikli direksiyon tamiri ile uğraşan işletmeler var. oralara gitmenizi öneririm. bir de o model puntolar elektro hidrolik yanılmıyorsam.

 3. 2005 model Peugeot 307 aracım var. Aracım da klima açınca direksiyon devre dışı kalıyor resmen kenara çekmek için kuvvet uyguluyorum. Stop ettirip tekrardan çalıştırdığım da devreye giriyor. Ama sadece öğlen güneşli hava da ve klima açıkken yapıyor. Sebebi sizce neden olabilir ? Elektro servo motor oluyormuş galiba307 lerde. Şimdiden çok teşekkürler.

  1. iyi bir elektrikçiye incelettirin. vw, peugeot, citroen, renault gibi markalarda bu tür arızalar oluyor. çoğunlukla bir yerden kısa devre yapıyorlar, kablo arızası oluyor filan.

 4. Merhaba 2006 1.2 clio3 aracım var .aracımda yanlışlıkla bir fisin çekilmesi sonucu direksiyon hatası verdi ve bir tamirciye götürdüm benden epey fazla para aldı be kodlatti ama aracın direksiyonu şimdi çalışıyor ama sanki yolda giderken geziyor direksiyonda aşırı derece hafir oldu sağa sola dalma yapıyor.heniden aci sensoru ayari yapmaya götürdüm beyne ulaşamadılar. Bana yardımcı olabilirmisiniz..

  1. aşırı hafifse hıza duyarlı olarak çalışmıyordur. bu da elektrik motorunun devamlı olarak yüksek güçte çalışması demek. elektrikli direksiyon tamircilerine baktırın. sadece bu işi yapan yerler var.

 5. Merhaba Ford focus elektrikli direksiyon içine su almış sağa sola çevirince ses geliyor uğultu sesi acaba tamiri olurmu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.