130 Replies to “Elektrikli Direksiyon Arızaları ve Tamiri”

 1. Merhaba,
  Mitsubishi colt 2006 aracımda aylardır çözülemeyen bir sorun var. Aracı ilk çalıştırdığımda eps ışığı sönmüyor, direksiyonu sola sağa 10-15 derece sert bir şekilde 2-3 kere çevirdiğimde ışık sönüyor ve bir daha aracı tekrar çalıştırmaya kadar sorunsuz kullanıyorum. Sola sağa çevirirken Direksiyon kolonunun altında sert mekanik bir şeyi zorluyorum ve manuel aktif hala getirdiğimi hissediyorum.
  Servis kutunun değişmesi gerektiğini söylüyor. Direksiyoncu odb cihazında “c1541 – Arızaya karşı emniyet rolesi aralıklı“ hatası alıyor.
  İyi bir elektronikçi bulursam tüm tesisata baktıracağım.
  Cevabınız için teşekkürler.

 2. Merhaba.
  Citroen C4 2005 model aracım. Elektrikli direksiyon. 3 gün önce direksiyonda sertleşme oldu. Torosun direksiyonu gibi manele döndü sanki. Baya ağırlaştı. Sonraki gün bindim kontağa bastım herşey normal. Hicbir sertleşme yok. Ardından 2 gün daha kullandım yine sertleşme olmadi. Acaba ilerde yine sıkıntı çıkarır mı? Sorun neydi ve nasıl halloldu çözemedim.

  1. sorun elektrikli direksiyon motoru ya da sürücüsünün arızalanması (eğer akü, voltaj ya da soket sorunu yoksa) ileride olur mu bilemem.

 3. İyi akşamlar, 2006 citroen c4 otomatik aracımda direksiyon aniden sertleşiyor. Devirli giderken sıkıntı yok, genelde sağa sola dönmek için yavaşladığımda oluyor. Aküden olabilir dediler akü değiştirdim.sigorta ve soketlere baktırdım birşey yok dediler. İlçede tam olarak anlayan usta da yok. Ne yapacağımı bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

  1. küçük yerlerde yaptıramazsınız. ya büyük il merkezlerinde elektrikli direksiyon tamiri yapılan yerlere gideceksiniz ya da elektrikli direksiyon motorunu söküp göndereceksiniz.

 4. Selam, 2011 ford cmax dizel manuel aracım, “direksiyon desteği arızalı” servis gerekli diye uyarı veriyor ve direksiyonu çevirmek imkansız çok sert, sebebi ne olabilir

 5. İyi günler. Hyundai Getz aracımı ilk çalıştırmada alt takımlardan bir yerden şakırdama sesi geliyordu ve kısa sürede geçiyordu. Bugün itibariyle sesin süresi arttı ve kalkış yapacağım sırada direksiyonu sola doğru çevirmemle elektrik kesintisi gibi bir durum yaşandı. Farlar cansızlaştı ve tekrar eski durumuna döndü. Kesinti ile seste arttı.Yok aldıktan SONRA ses kesiliyor. Sıkıntı ne olabilir? Saygılarımla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.