130 Replies to “Elektrikli Direksiyon Arızaları ve Tamiri”

  1. Merhaba,
    Kış mevsiminde kontak açıp direksiyonu sağa sola çevirdiğim zaman her iki yönde de tık sesi geliyordu. Sonrasında ve normal seyir halinde bu ses gelmiyordu.Yetkili servis direksiyonun elektrikli olmasından dolayı gücü algılayıp o sesi çıkardığını, önemsiz olduğunu belirtti. Şimdilerde ilk çalıştırmadan sonra gelmeyen sese park etme esnasında da özellikle sola çevirdiğimde bu tık sesi gelmesi eklendi. Aracın garantisi devam ettiği için farklı bir yere de götürmek istemedim açıkçası. Sebebi ne olabilir? Yardımcı olabilir misiniz?

  2. Kolay gelsin ustam 2010 Fiat SCUDO aracımın elektrikli direksiyon kutusu hatalı olduğundan direksiyonum ağır ve özellikle park ederken çok sert durumda gösterdiğim ustalar bir türlü beceremedi ne yapmamı önerirsin.

    1. yazıda da anlattığım gibi elektrikli direksiyon tamiri yapan işletmelere gidin. sıradan bir ustaya değil. eğer onlar da çözemezse yenisi ya da çıkmasını alırsınız.

  3. Qasqai 2014 dizel aracım var yetkili servis direksiyon kutusunda boşluk var bir iki bakım sonrası değişimi olabilir dedi bence bir bosluk yok ilerde başıma is açar mı tamiri yok degimsi on bin lira 152000km de araç kafamda soru işareti oldu.

  4. Qasqai aracim2014 servis direksiyonda boşluk var dedi benim bir şikayetim yok, kutu degimsi ilerde gerekir dediler on Bin liraymış, tamiri olmaz dediler ne zaman tehlikeli olur direksiyonda arızalar kafamı karıştırsi yetkili servis.

  5. Merhaba ustam kolay gelsin araç 2008 jetta mk5 aracım yaz ayında sıcak havada dönüşlerde toplamıyor ve direksiyon biraz sert hale geliyor ara sıra yapıyor ara sıra yapmıyor işin ilginç tarafı kış ayında asla böyle bir sorun oluşmuyor sopuk havalarda yani zemin ile alakalı değil sizce sebep nedir acaba yardımcı olursanız sevirinim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.