295 Replies to “Rail Basınç Sensörü Nedir? Arızası, Tamiri, Teşhisi?”

 1. P1063 yakut basınç regülatörü; alt limit aralıklı

  Hatası veriyor bi türlü arızayı çözemedik
  Sabahlari genelde yapıyor.

  1. aracın yakıt türünü, marka modelini yazmamışsınız ama olası yakıt kaçaklarını, yakıt dönüşünü, yakıt basınç regülatörünü ve sensörü kontrol edin.

 2. Merhaba iyi günler aynı sorun benim aracımdada var aynı hatayı veriyor ama bende kızdırma bujisinden olduğunu sanmıyorum hatayı bulduysanız bana yardım edermisiniz?

 3. 2005 model ford fiesta dizel aracım sabit hızda ilerlerken biri arkadan tutup bırakıyormuş gibi kesme yapıyor cihaza taktığımızda kızdırma bujusi ve fren müşürü ken yolu arızası veriyor bujiler söküldü sağlam çıktı elektrikçi baktı sıkıntı yok dedi sizce hangi parçadan kaynaklı olabilir.şimdi beyinciye gitti o bakacak birde.

  1. Kızdırma ve fren müşürü bozuk olsa bile alakası sorunla alakası yok. Tavsiyem pompaciya danışmanız. İncelemek gerekir.

 4. Selamün aleyküm ustam.
  Bende 1998 model 2.0 motor opel astra var aracim yolda giderken 3-4 saniyelik gaz kesip tekrar gaz vermeye devam ediyor bunu yolda giderken yapiyor kendi halinde calisirken hic bir sıkıntı yok bunu neyden kaynakli yapabilir

 5. P1600 ECU arızası
  P1191 müşterek yakıt borusu düşük basınç
  P1093 yakıt sistemi
  P0130 müşterek yakıt borusu basınç sensör devresinde yüksek giriş

  Bu hataları alıyoruz rail müşiri 0 değiştirdik tekrar aynı hataları veriyor seyir halindeyken gazı kesiyor kontak kapatıp açtığımda düzeliyor tekrar ne zaman yapacağı belli olmuyor. Rolantide ara ara gaz veriyor seyir halindeykende gaz verip sarsma yapıyor. Araç Opel Combo 1.3 2005 model hangi yolu izlemeleyim teşekkür ederim

  1. Merhaba, p1600 elektronik kaynaklı. ECU’da da arıza olabilir, kablolarda soketlerde de bunu araştırmanız gerek. Diğerleri buna bağlı olabilir ya da yakıt hattında da sorun olabilir. Tavsiyem önce p1600 arızasını çözmeniz. Eğer çözerseniz ve düzelmezse o zaman enjektör pompa ayar servisine gitmeniz gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.