Skoda Scala Fiyatı, Scala Alınır mı

Skoda Scala modelinin 2019 yılında satışa çıkartılacağı duyuruldu. VAG grubunun yeni aracı olan Skoda Scala C segmenti otomobiller arasında yeni bir rekabet yaratacağa benziyor. Bugünkü yazımızda Skoda Scala’yı, fiyatlarını, donanımı ve teknik özelliklerini kaleme alacağız. Haybi başlayalım.

Skoda Scala Ne Zaman Çıkacak?

Hemen söyleyelim, henüz Avrupa ülkelerinde de satışa sunulmayan Scala’nın 2019 yılında satışa başlanacağı ifade edilse de Türkiye’de ne zaman satılacağı konusunda bir açıklama bulunmuyor fakat aynı yıl içinde Türkiye’de de satılacağını düşünüyorum.

Skoda Scala İç Dizayn

Scoda Scala Satış Fiyatı

Türkye’deki satış zamanı bilinmeyen Scala’nın fiyatları da şimdilik bilinmiyor. Tabii Rapid Spaceback’in halefi konumunda bulunan Scala modelinin yine Rapid Spacebak ile benzer fiyatlarda olacağı tahmin ediliyor. Şu an 99.900 liradan başlayan Spaceback modeli ile benzer fiyatlarda olacaktır.

Scoda Scala Donanımları Neler?

Hayalet ekran, dokunmatik multimedya, LED far gibi özellikler barındıracak olan Skoda Skala bunlar dışında alıştığımız donanımların tümünü bizlere sunacak. Ön cam ısıtma sistemi ve direksiyon ısıtma sistemi de bulunacak olan aracın, bu tür donanımlara hangi donanım paketlerinde yer vereceğini şimdilik bilemiyoruz ama baz donanım en az şu anki selefi olan Rapid Spaceback ile aynı veya bir fazla şeklinde olacaktır.

Skoda Scala Yan Görünüş

Skoda Scala Motor Seçenekleri

5 Farklı motor seçeneği ile gelecek olan Scala 3’ü benzinli, 1’i dizel, 1’i ise doğalgazlı motorlar gelecek fakat ben doğalgazlı modelin Türkiye pazarına girmeyeceğini düşünüyorum. En azından yakıt istasyonları çoğalana kadar girmeyecektir. Belki ilerleyen yıllarda Scala’nın doğalgaz ile çalışan modeli de Türkiye pazarına sunulabilir.

Scala’nın benzinli motor seçenekleri şunlardan oluşuyor; 95 beygir ve 175 nm tork üretebilen 3 silindirli 1 litre hacmindeki TSI motor, 115 beygir ve 200 nm tork üretebilen yine 3 silindirli 1 litre hacimli TSI motor ve 150 beygir gün 200 nm tork üretebilen 4 silindirli 1,5 litre TSI motor. Bu motorların en düşük güce sahip olan motorunda şanzıman seçeneği sadece 5 ileri ve manuel. Diğerlerine ise 6 ileri manuel ve 7 ileri DSG seçenekleri mevcut olacak.

Gelelim dizel motor seçeneğine. Scala’nın tek dizel seçeneği olan motoru dört silindirli ve 1,6 litre hacimli. 115 beygir güç ve 250 nm tork üretebilen ünite 7 ileri DSG ya da 6 ileri manuel şanzıman seçeneği ile satın alınabilecek. 1 litre hacminde ve 3 silindirli G-TEC sıvılaştırılmış doğalgaz motorlu ünite ise 90 beygir ve 145 nm tork üretebiliyor. Yine bu motor da sadece 6 ileri manuel vites seçeneği ile pazarda yer alacak.

Skoda Scala’nın Standart Güvenlik Ekipmanları

Otomatik acil durum fren sistemi ve şerit takip asistanı bulunan otomobilde, airbag, abs gibi donanımlar standart olarak bulunacak. ön ve arka asistanı, kör nokta uyarısı, ve adaptif hız sabitleyici opsiyonel olarak bulunacak.

Skoda Scala Boyutları ve Bagaj Hacmi

Büyük aile aracı sınıfındaki Scala 2650 mm aks açıklığına sahip. Bu dev hatchback 4362 mm uzunluğu ve 1743 mm genişliği ile aileler için oldukça yeterli bir yaşam alanı sunacak. Aracın yerden yüksekliği ise 1471 mm ile pek çok zeminde kullanıma uygun olacak.

Bugün yazımızı burada noktalarken araç hakkında yeni bilgiler oldukça yazıyı güncelleyeceğiz. Siz de konu hakkındaki düşüncelerinizi ve sorularını aşağıdaki kısımdan bizimle paylaşabilirsiniz. Başka yazılarda görüşmek dileğiyle.

DMCA.com Protection Status

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.