Hakkımızda

Nedir Bu Timsah Kriko?

Timsah Kriko, timsahkriko.com adresinde hizmet veren, otomobilinin bakımlarını kendisi yapmak isteyenlere rehber oluşturmak için hazırlanmış bir blog sayfasıdır. Çok özel ekipman gerektirmeden arabanızın pek çok bakımını yapabileceğiniz gibi hem bir hobi sahibi olabilir hem de ciddi oranda tasarruf sağlayabilirsiniz. eli anahtar tutmaya biraz yatkın ve söktüğünü geri toplayabilecek kadar becerikli pek çok insanın ufak tefek bir çok sorunun üstesinden gelebileceğine inanıyoruz.

Aracımın Bakımlarını Yapmak İçin Hangi Aletlere Sahip Olmalıyım?

Bir tamirhane kadar ekipmana ihtiyacınız çoğu zaman olmaz. Basit bir lokma takımı ile pek çok parçayı söküp takabilirsiniz. Bunun dışında açık ağızlı anahtar takımı, düz ve yıldız tornavida, pense, ayarlı pense gibi ekipmanlar işinizi görecektir. Aracın altını kaldırmak istediğinizde bagajınızdaki kriko ya da timsah kriko işinizi görecektir.

Sitemizde Hangi Onarımların Bilgileri Yer Alacak

Periyodik bakımlar, motor arıza ve bakımları, yürüyen aksam, fren aksamı gibi tertibatların bakımı ve onarımları hakkında bilgileri bulabilirsiniz. Çoğu zaman fotoğraflar ve videolarla verdiğimiz bilgileri görselliğe dökecek ve sorduğunuz sorulara cevaplamaya, eleştiri ve yorumları okuyup elimizden geldiğince, dilimiz döndüğünce sonuçlandırmaya çalışacağız.

Sitemizin İsmi Nereden Geliyor

Çoğumuzun bildiği üzere kriko arabayı yükseltmek için kullandığımız bir ekipman. Genelde araçların yanında verilen makas krikolar, hidrolik şişe krikolar ve timsah krikolar kullanılıyor. Açıkça, timsah kriko hobi için aracınızı kendiniz bakım ve tamir ediyorsanız gerçekten çok işlevsel bir ekipman. Biz de ismimizi böyle bir ekipmandan alalım dedik, fena mı ettik?

Tamirci misiniz, İş yeriniz var mı?

Tamirci değiliz ve bir iş yerine de doğal olarak sahip değiliz. Sadece otomobillere ilgi duyan kendi tamir ve bakımlarını kendisi yapan insanlarız. Söke taka, yapa boza öğrendik ve öğrenmeye devam ediyoruz. Gerçi bozduğumuz pek olmadı ama boşu boşuna parça değiştirdiğimiz oldu yalan söylemeyelim, onu da ustalık ücretine sayarak “ya nasıl olsa usta da boşa parça değiştiriyor” diyerek kendimizi avutup durduk.

Ne Olacak Bu İşlerin Sonu

Vallahi onu biz de bilmiyoruz, yazıp çizip duruyoruz. Olduğu yere kadar ne diyelim!