39 Replies to “Turbo Yağ Kaçırıyor”

  1. Merhaba, aracım 206 HDİ 1.4.. öncelikle yağ ve filtre değişimlerini yapalı 6 bin km oldu bu süre hiç yağ eksiltmedi fakat bugün uzun yol yaptıktan sonra aracın yağ kaçırdığını farkettim olduğu yere komple yağı boşaltmış. Aracın önden arkaya komple yap sarmış ve arka tampon plakalık komple yağ olmuş. Şuan araçta hiç yağ yok bu nedenle aracı bi daha çalıştırmadım. Böyle bir yağ kaçağının sebebi nedir ne yapmam gerekiyor.

    1. arka tampon ve plakalık nasıl yağ olmuş anlayamadım. ya çekici ile ya da yağ koyup en yakın ustaya götürün liftte kontrol edilirse çıkar sebebi.

  2. Araç iveco daily yatak vurması oldu tamirci turbodan yağı intercooler e kaçırmış diyor yani turbo arızasından dolayımı motor yaptık. Araçta yağ lambası hiç uyarı vermemiş teşekkür ediyorum

  3. Araç iveco daily yatak vurması oldu tamirci turbodan yağı intercooler e kaçırmış diyor yani turbo arızasından dolayımı motor yaptık. Araçta yağ lambası hiç uyarı vermemiş teşekkür ediyorum

    1. turbodan olur hatta piston erimesine kadar da gider. yağ lambası yanmadıysa ya müşür sıkıntılı ya da yakacak kadar yağ eksiltmemiş.

  4. Hocam selamlar Öncelikle yazınız için teşekkür ederim Yağ yakmakla ilgili size daha önce yazmıştım . Turbonun emme hattına giden intercollden gelen boruylu söktüm çok az yağlı idi sildim sonra takmadan çalıştırdım Ama dumanı kesmedi ancak Eksoz hattına bakmadım Eksoz hattına yağ kaçırırsa araç ilk çalıştırmada mavi duman atar mı ?

  5. Aracım 2001 polo dizel araç sabah ilk çalıştığı zaman yokuş yukarı kalkışta çok zorlanıyor hatta kalkamıyor, bazende yolda giderken birden turbodan çıkıyor araç eşşeğe dönüyor sağa çekip stop edip yeniden çalıştırıyorum normale dönüyor. Motor ısındıktan sonra problem kalmıyor yokuşta felan gayet güzel kalkıyor. Ustanın biri turbo yağ veriyor tamiri 1500-2000 arası tutar dedi bütçem uygun olmadığı için başka ustaya götürdüm problemin vakumdan olduğunu turbodan olmadığını söyledi. Aracı bugün almaya gideceğim sizce vakum bu yaşadıklarımın nedeni olabilir mi? Araçta mavi duman atma hissetmedim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.